a

Paris Moda Haftası: Chanel İlkbahar/Yaz 2022 defilesinden satır başları

80’ler sonu-90’lar başı

Chanel’in her moda şovu, şov kelimesinin hakkını verir. “Moda, kıyafetler, modeller ve fotoğrafçılarla ilgilidir.” diyen Virginie Viard’ın hayalinde bu sezon modellerin yüksek platformda yürüdüğü ve flaşların sesine en etkileyici pozlarıyla karşılık verdikleri 80’ler sonu ve 90’lar başındaki moda şovları vardı.

Seksi ve eğlenceli parçaların koleksiyonun kalbinde yer aldığı bu moda şovu için 80’ler ve 90’lar müthiş bir eşleşmeydi. Bu şov, ayrıca, Viard’ın büyük hayranlık duyduğu moda fotoğrafçılarına da bir saygı duruşuydu.

Viard, seksi kavramını baştan yarattı

Defileyi mayolar, bikiniler, bisiklet şortları ve sportif mini eteklerle açan Viard, bu sezon tasarımcılar arasında devam eden çıplaklık akımına katıldı. Her ne kadar çıplaklık konusunda Z kuşağının özgür tarafına hitap etse de Chanel’in kendine özgü zarafeti ve olgunluğu bu çıplaklığa yeni bir bakış açısı getirdi.

Islak görünümlü elbiseler, mini Chanel takımları, etek yerine mini bir şort ve kısa bir üst, ceket yerine omuz detaylı ince bir hırka sezonun ruhunu yakalarken seksi kavramını baştan yarattı.

Sezonun yeniden doğuş maskotu: Kelebekler

Viard, defileyi kelebek baskılarıyla süslenmiş bir dizi uçuş uçuş elbiseyle kapatarak sezonun yeniden doğuşu temsil eden maskotu kelebeklere de yer verdi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

HIZLI YORUM YAP