a

İki ay önce anne olan Müjgan Ferhan Şensoy’dan Pera’lı ilk poz

Türk tiyatrosunun usta ismi Ferhan Şensoy, bir süredir tedavi gördüğü İstanbul Tıp Fakültesi’nde kalp damar hastalıkları ve solunum yetersizliği nedeniyle 31 Ağustos tarihinde vefat etti.

Galatasaray Lisesi ve Beyoğlu’ndaki Ses Tiyatrosu’nda düzenlenen törenler sonrasında Ferhan Şensoy, ikindi namazına müteakip Teşvikiye Camii’nde cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

DEDE OLMAK İÇİN GÜN SAYIYORDU

2004 yılında boşandığı oyuncu Derya Baykal ile evliliğinden dünyaya gelen Derya ve Müjgan adında iki kızı olan usta sanatçı, dede olmak için gün sayıyordu.

32 yaşındaki büyük kızı Müjgan Ferhan Şensoy, dokuz aylık hamileydi. Ancak usta sanatçı, doğumuna sayılı günler kala torunu Pera’yı göremeden yaşamını yitirdi.

Şensoy’un vefatından altı gün sonra Müjgan Ferhan Şensoy, bebeğini kucağına aldı. Cem Öget ile mutlu bir evliliği olan güzel oyuncu, kızına Pera adını verdi.

“HOŞ GELDİN KIZIM, İYİ Kİ GELDİN”

Şimdilerde ilk kez anne olmanın mutluluğunu yaşayan Ferhan Şensoy, minik kızı ile ilk paylaşımını yaptı. Müzisyen eşi ve bebeği ile objektiflere poz veren Şensoy, paylaşımına şu notu düştü:

İŞTE PERA BEBEK

“Pera tam 2 aydır dünyamızı aydınlatıyor. Hayatımın en zor ve en güzel anlarını aynı anda göğüsleyebildiysem senin sayende canım sevgilim Cem Öget. İyi ki bu yolculuğa beraber çıkmışız. Hastanede o kadar karışık, o kadar yoğun duyguları bir arada yaşıyorduk ki, planladığımız fotoğraf çekimini yapamadık. Pera 20 günlükken sevgili Şengül Pallı evimize geldi ve harika fotoğraflarımız oldu. Hoş geldin kızım, iyi ki geldin.”

İki aylık kızının yüzünü de ilk kez gösteren ünlü isim paylaşımına kısa sürede binlerce beğeni ve ‘Maşallah’, ‘Sağlıkla büyütün’ gibi yorumlar geldi.

ANNEANNEDEN YORUM

Kızı Müjgan Ferhan’ın paylaşımına kayıtsız kalamayan oyuncu Derya Baykal da mutlu aile fotoğrafına; “Ah kalbimin içi Pamuk Pera’m” şeklinde yorum yaptı.

HAYATIMIZ ORADA KESİŞTİ

Müjgan Ferhan Şensoy, eşi Cem Öget ile bebeklerinin ismine nasıl karar verdiklerini şu sözlerle açıklamıştı: “Cem ile konuştuğumuz bir şeydi; bir kızımız olursa adı ‘Pera’ olsun dedik. İkimizin hem ayrı ayrı hem de kesişen hayatlarının ev sahibiydi Pera…”

“Aradan geçen yıllar içinde tatlı Pera kızlar çıktı karşımıza, çoğu zaman birbirimize çaktırmadan içimizden aynı şeyleri geçirdik sanırım. Bebeğimizin kız olduğunu öğrendiğimiz doktor kontrolünde birbirimize baktık, Cem kulağıma eğilip ‘Pera geliyor’ dedi.”

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

HIZLI YORUM YAP