Birleşik Medya Haber
Dijital Medya... Güncel Haberler, Son Dakika ve Gazete Haberleri

560 milyon dolarlık sendikasyonu yeniledi

367 gün vadeli kredinin; dolar maliyeti SOFR + yüzde 4.25, euro maliyeti ise euribor + yüzde 4 seviyesinde gerçekleşti. Böylelikle geçen yılın aynı döneminde temin ettiği sendikasyon kredisini ticari bankalar arasındaki en yüksek oranla yenilemiş oldu.
Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Makro ekonomik zorlukların yaşandığı bu dönemde 560.3 milyon dolar tutarındaki yılın ikinci sendikasyon kredisini Türk bankacılık sektöründeki ticari bankalar arasındaki en yüksek oranla yenileyen banka olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. Üstünsalih, şunları söyledi:

“2022 yılının tamamına bakıldığında, 1.5 milyar dolar tutarındaki sendikasyon kredilerimizin toplamını yüzde 97 ile en iyi oranda yenileyen banka konumundayız. Elde edilen bu başarı bankamızın muhabir bankalarla olan güçlü ilişkilerinin bir göstergesi. Söz konusu işleme, geçen yılın aynı döneminde gerçekleştirdiğimiz sendikasyon kredisinde yer almayan ve ikisi Orta Doğu’dan, ikisi kıta Avrupa’sından olmak üzere toplam dört yeni bankanın daha katılmış olması memnuniyet vericidir. İşlemimize destek verenlere teşekkürlerimi iletiyorum.”

Yoruma kapalı.