Meteoroloji’den 19 kent için yeni alarm! İGDAŞ’tan İstanbullulara uyarı; kesinlikle uyumayınız

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Antalya ve Isparta çevreleri ile Hatay’ın güney çevrelerinin yağmur ve sağanak, Erzincan ve Tunceli çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. İç kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Batı Karadeniz’in batısında rüzgarın, yarın (Çarşamba) ilk saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, aynı gün (Çarşamba) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

İGDAŞ “KESİNLİKLE” DİYEREK UYARDI

İGDAŞ tarafından da vatandaşlar SMS ve sosyal medya paylaşımı ile lodosa karşı uyarıldı. İGDAŞ’ın uyarısı şu şekilde: “Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihaz bulunan mahalde kesinlikle uyumayınız, ortamlarınızı sık sık havalandırınız, gece uyumadan önce cihazınızı kapatınız.”

19 KENT İÇİN SARI VE TURUNCU ALARM

5 KENT İÇİN “TURUNCU” ALARM

Meteoroloji Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Çanakkale ve Tekirdağ için “turuncu” alarm uyarısında bulundu.

14 İL İÇİN “SARI” ALARM

Öte yandan Aydın, Bilecik, Bursa, İstanbul, Kocaeli, Kütahya, Sakarya, Uşak, Düzce, Bolu, Eskişehir, İzmir, Manisa ve Yalova içinse “sarı” alarm verdi.

MARMARA’DA 70 KM’LİK LODOS

DHA’da yer alan habere göre Marmara Bölgesi, bu sabah saatlerinden itibaren güney batı yönlü lodos rüzgarının etkisi altına girdi. İstanbul genelinde saatte 40-70 kilometre hıza çıkan fırtına Avcılar Sahili’nde de etkili oldu.

 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU RAPORU 

Yorum Bırakın