Birleşik Medya Haber
Dijital Medya... Güncel Haberler, Son Dakika ve Gazete Haberleri

Yazarlar Efelerde Buluşuyor etkinliği tarihçi yazar Sinan Meydan’ın katılımıyla gerçekleşti

Aydın Efeler Belediyesi’nin düzenlediği “Yazarlar Efeler’de Buluşuyor” etkinliğinin Kasım ayı konuğu Tarihçi-Yazar Sinan MEYDAN oldu.

Nevzat Biçer Nikah ve Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe ilgi büyüktü. Belediye Başkanı Mehmet Fatih ATAY, Sinan Meydan’ın Atatürk üzerine yaptığı konuşma sonrası “24 Kasım Öğretmenler Gününde bizleri kırmayarak çok güzel bir konferans gerçekleştiren Sinan Meydan’a çok teşekkür ederiz. Sağ olsun bugün aramızdaydı ve bizlere cumhuriyetimizin karşılaştığı zorlukları gösterdi. Biz de Efeler’de yaşayan yurttaşlar olarak Sinan Meydan’a söz vermek istiyoruz. Umudumuzu Efeler’de hiçbir zaman kaybetmedik buna inan!” dedi.

Yazarlar Efeler’de Buluşuyor

Tarihçi-Yazar Sinan MEYDAN; “Bu güzel günde Aydın’da olmak benim için gurur verici. 24 Kasım Öğretmenler Günü ve Cumhuriyet’in 99. yılını kutluyor olacağız bugün. Başöğretmen Atatürk sadece yeni Türk alfabesini bulduğu için değil Türk milletine özgür yurttaş olma bilinci için, Türk milletine her konuda yol gösterdiği için bir “Başöğretici”dir bir öğretmendir. Atatürk, Türk milletine her konuda baş olmuş yol göstericidir. Özellikle başkomutan vasfı ile bu vatanı kurmuştur. Yine baş mimarıdır devrimlerle, fabrikalarla…

Sevgili Aydınlılar bizim Cumhuriyetimizi önemsiyorum. Bizim Cumhuriyetimiz dünyadaki diğer Cumhuriyetlerden farklıdır. Atatürk bizi özgür yurttaş ve bireyler haline getirdi. Görüşünüz ne olursa olsun Türkiye’nin aydınlanması, özgürleşmesi, bu toprakların milletin hizmetinde olması, başarıya ulaşması Cumhuriyet sayesinde olmuştur. Bu devrimlerin kökeni de Atatürk’ün devrimleridir. Laik cumhuriyet özgürlüğün temelidir.” sözleriyle konferansına başladı.

Görkem AKÇAY

Yoruma kapalı.