a

GUCCI, KRİPTO PARA İLE SATIŞA BAŞLIYOR

Gucci kripto dünyasına giriyor. Marka, bu ayın sonunda bazı ABD mağazalarında kripto para ödemelerini kabul edecek ve bu yaz pilot uygulamasını doğrudan Kuzey Amerika mağazalarının tümüne genişletmeyi planlıyor. Hareket, önde gelen bir lüks markanın para birimi için büyük bir doğrulamaya işaret ediyor.

Haberleri Twitter'da takip edin ↴ Twitters

Mağaza içi kripto ödemeleri, müşteriye e-posta yoluyla gönderilen bir bağlantı ile yapılacaktır. Bağlantı, ödemeyi kripto cüzdanlarından gerçekleştirmelerini sağlayan bir QR kodu içeriecek. Kripto para alan ilk Gucci mağazaları New York’taki Wooster Street, Los Angeles’taki Rodeo Drive, Miami Design District, Atlanta’daki Phipps Plaza ve Las Vegas’taki The Shops at Crystals. Gucci, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Wrapped Bitcoin, Litecoin, Shiba Inu ve ABD dolarına sabitlenmiş beş stablecoin dahil olmak üzere 10’dan fazla para biriminde ödeme kabul edecek. Ayrıca, başlangıçta bir şaka olarak yaratılmış bir kripto para birimi olan Dogecoin’i de kabul edecek.

Kripto ödemeleri, mobil kredi kartı ödemelerine benzer şekilde, müşterinin akıllı telefon kripto para birimi uygulamasına bağlanan mevcut bir satış noktası terminalindeki bir QR kodu veya NFC okuyucu aracılığıyla genellikle fiziksel alanlarda kabul edilecek. Bir perakendeci, ödemeyi otomatik olarak ABD doları gibi fiyat para birimine dönüştürebilir veya ödemeleri kripto para birimi biçiminde tutabilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.