a

Modaya yön verecek cam çanta trendi!

Paris merkezli dünyaca ünlü bir giyim markası, çanta tasarımında ilke imza attı. 2 bin 800 dolarlık cam çantası moda tutkunlarının ilgisini çekti. Kylie Jenner ve Doja Cat gibi isimlerin satışa çıkmadan aldığı çanta yılın trendleri arasında yerini aldı.

Haberleri Twitter'da takip edin ↴ Twitters

Rihanna, Hailey Bieber, ve Hadidler’in favori markalarından olan Coperni, 2022 modasına yön vermeye kararlı. Dünyaca ünlü Paris merkezli giyim markası cam çanta trendine öncülük etti. Görülmemiş bu tasarımlarım ünlü isimlerin de yoğun ilgisini gördü.

1Kssj 1652112423 5215

cam çantaların 2022 yılına damgasını vurması bekleniyor

MÜCEVHER İŞLEVİ GÖRÜYOR

Cam üfleme sırasında cam çok kalın olduğu için bir hava hortumundan yardım aldıklarını söyleyen tasarımcılar Beranna Box ve Peter Dupont, çantanın kese kısmının matkap ve makasla yapıldığını söyledi. Bu yıla damgasını vuracağı düşünülen cam çantanın tasarımı yalnızca birkaç eşya taşımak için uygun. Ancak bir sanat eseri olarak kabul edilen bu çanta çoğunlukla elde taşınan bir mücevher olarak görülüyor.

5N9Fw 1652112431 6945

mücevher işlevi görüyor

2 BİN 800 DOLAR

Fiyatı 2 bin 800 dolar çanta ilk kez Gigi Hadid tarafından, Coperni’nin Sonbahar-Kış 2022 defilesinde sergilendi. Diğer modeller ise çantanın diğer renkleriyle podyumda yer aldı. Öte yandan Nisan ayının ilk haftasında Grammy Ödül Töreni’ne katılan ünlü şarkıcı Doja Cat, kırmızı halida mavi cam çantayla poz verdi.

Flhyd 1652112442 489

cam çantalar reklam sembolü haline geldi

REKLAM SEMBOLÜ HALİNE GELDİ

Tanıtımı yapıldıktan sadece birkaç gün sonra statü sembolü olarak görülmeye başlanan çanta zamanla bir reklam sembolü haline de geldi.

Öte yandan 2022’nin yeni trendi olan cam çanta, sınırların tamamen dışına çıktı. Hayatın dağınık ama gerekli öğelerini saklama görevini tersine çevirdi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.