Birleşik Medya Haber Ajansı
Dijital Medya... Güncel Haberler, Son Dakika ve Gazete Haberleri

Çinli otomotiv devi Chery Türkiye’ye geliyor!

Bir dönem Türkiye pazarında boy gösterdikten sonra ülkeyi terk eden Chery, şimdi yeniden Türkiye yollarına düştü. Kazan – kazan stratejisi ile Türkiye topraklarında bir kez daha şansını deneyecek olan markanın ilk otomobilleri ülkemize geldi. Türkiye’de tesis kurmayı planladıklarını söyleyen şirket yetkilileri, bu kez işi şansa bırakmama konusunda kararlı gibi görünüyor.

Çinli otomotiv devi Chery Türkiye’ye geliyor! Peynir ekmek gibi satacak!

Çinli otomobil üreticilerinin Türkiye pazarına gireceği uzun süredir konuşuluyordu. Sonunda somut bir adımla taçlandırılan bu konu, Çin’in en önemli otomotiv devi Chery’nin ülkemize dönmesiyle sonuçlandı. Sevindirici olan nokta şu ki Chery, ülkemizde sadece satış yapmayacak, markanın aynı zamanda Türkiye’de üretim tesisi kurma gibi bir fikri de var.

İlk araçlar Türkiye’ye geldi!

Chery şimdilik pazarda üç farklı SUV modeliyle beraber var olacak. Bu araçlar; OMODA 5, TIGGO 7 PRO ve TIGGO 8 PRO olacak. Hatta bu modeller İstanbul’a ulaştı bile. Oldukça şık ve büyük görünen arabalardan OMODA 5, coupe SUV tasarım çizgisine sahip. Peki sizce Chery ikinci Türkiye macerasında başarılı olabilecek mi? Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknolojioku

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Devamını oku