Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklamalar

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları: Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bu anlamı açılış töreni vesilesiyle sizlerle birlikte olmaktan büyük bahtiyarlık duyuyorum. Destansı mücadelesiyle yakın tarihimizde silinmez bir hatıra bırakan Şule Yüksel Şenler ablamıza Allah’tan rahmet diliyorum.

YENİ NESİLLERİN YETİŞMESİNDE OCAK GÖREVİ GÖRECEK

İstanbul’umuzun manevi muhafızı Eyüpsultan Hazretleri’ne komşu, hizmet verecek vakfımız tüm vatandaşlarımıza açıktır. Burası yeni nesillerin yetişmesinde bir ocak görevi görecektir. Vakıf binamızın açılmasına vesile olan, Şule ablamızın manevi mirasına sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. Rabbim bizleri de son nefesimize kadar, İslam’a hizmet yolunda ayırmasın diye dua ediyorum.

BÜYÜK BİR DÖNÜŞÜME ÖNCÜYDÜ

Şule Yüksel Şenler seçkin bir insandı. Mücadeleyle geçen bir ömür boyunca yürekli bir dava kadınıydı. Toplum yapısıyla ilgili yazıları büyük bir dönüşüme öncüydü.

KAMUSAL ALANDA VAR OLABİLMENİN YOLUNU AÇTI

Merhum Şule Yüksel Şenler’i çağdaşlarından ayıran en önemli vasfı kendini gazete köşelerine ve kitap sayfalarına hapsetmemesiydi. Şule Yüksel Şenler, kadınlarımıza kamusal alanda var olabilmenin yolunu açmıştır.

DÖNEMİN CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN TEHDİT EDİLDİ

Şule Yüksel Şenler dönemin cumhurbaşkanı tarafından doğrudan tehdit edildi ama bunlar Şule Yüksel Şenler’i inandığı yolda yürümekten alıkoymadı. 

Yorum Bırakın