Birleşik Medya Haber Ajansı
Dijital Medya... Güncel Haberler, Son Dakika ve Gazete Haberleri

Kılıçdaroğlu’ndan sert tepki: Ne uğruna yapıyorsunuz bunları? Biraz daha çalmak çırpmak için

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Elazığ’da asılan bir pankartın önünde çekilen fotoğrafını paylaşarak “Ne uğruna yapıyorsunuz bunları? Biraz daha çalmak çırpmak için. Yurttaşlarımıza hakaretler etmeye, ayrıştırmaya değer mi ey saray? Gözünüz ne zaman doyacak sizin?” tepkisini gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ’da yapacağı grup toplantısı öncesinde AKP İl Başkanı tarafından billboardlara asılan ve Kılıçdaroğlu’nu hedef alan afişler yerinde kalırken, CHP teşkilatının astığı ‘hoş geldin’ pankartları toplatıldı. AKP Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım tarafından yapıldığı ileri sürülen ve kentin işlek alanlarında yer alan bilboardlara bazı afişler asıldı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN SERT TEPKİ

Kılıçdaroğlu ise afişlerden bir tanesinin önünde fotoğraf çektirerek sosyal medya hesabından paylaştı. Mesajında iktidara sert tepki gösteren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

* “Bay Kemal’in şehre ziyaretini provoke etmek için, her yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde hiç umursamam Saray provokasyonlarını; ancak üzücü olan şey şu ki, bu ucuz provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın kırılan kalplerinin ne olacağını kimse düşünmüyor.

* Ne uğruna yapıyorsunuz bunları? Biraz daha çalmak çırpmak için. Yurttaşlarımıza hakaretler etmeye, ayrıştırmaya değer mi ey saray? Gözünüz ne zaman doyacak sizin? Üç günlük, hepimizin ancak biçare olduğu bu dünyada, bu kavga hiç mi bitmesin istiyorsunuz?

* Sizinle bizim aramızda bir temel fark var. Biz vatanseveriz, siz ise oy için her bir şeyin mübah olduğunu düşünen fırsatçılar. Vatanseverler oy için ülkesinin insanını devletine küstürmez. Neyleyim o oyları? Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz!

* Biz barışacağız. Vallahi de billahi de barışacağız! İnadına can cana, yan yana olacağız. Başaracağız biz bunu. Bize nasip olacak göreceksiniz. İnadına et ile tırnak olmaya devam edeceğiz. İnadına helalleşeceğiz. İnadına hep beraber, hep beraber.”

Sözcü 

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Devamını oku