DOLAR

16,3685$% 1.75

EURO

17,5009% 1.03

STERLİN

20,6354£% 1.96

ÇEYREK ALTIN

1.585,00%0,88

BİTCOİN

486190฿%2.7437

a

Nagehan Alçı’dan ‘CHP’ açıklaması: ‘Endişe etmeyin, hiç niyetli değilim’

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, son dönemde AKP’ye yönelik eleştirilerini artırması üzerine yapılan “muhalefete yakınlaştığı” yönündeki yorumlara yanıt verdi.

Kendisine yönelik eleştiriler için “Ben bu ‘muhalif’ görünümlü rejim propagandistlerini deşifre ettikçe onlar ısrarla beni hedef alıyorlar. Her gün, her gün saldırı…” ifadelerini kullanan Alçı, yazısına şöyle devam etti:

“Endişe etmeyin, benim CHP’li olduğum, CHP’yi destekleyeceğim falan yok. Sizin mahalleye transfer olmaya hiç niyetli değilim.”

Benim mahallem tüm Türkiye ve dünya. Ama yeri geldiğinde gazetecilik sorumluluğu gereği ‘Bu cadde çıkmaz sokak’ diye haykırmasını, karşı çıkmasını bilmek gerekir. Yapmaya çalıştığım bu.”

Bugünkü siyasi tercihini tanımlamak isterken “Düşünüyorum, 1924’te yaşayan bir yazar olsam CHP’ye değil Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası’na destek verirdim. 1930’da ise çok net bir şekilde Serbest Cumhuriyet Fırkası’na…” diyen Alçı, yazısını şöyle tamamladı:

“Her ikisi de bana göre devrin CHP’sinden daha ilerici ve daha özgürlükçü partilerdi. Daha önce de yeri geldiğinde paylaştığım bu fikirlerim asla değişmiş değil. Ama eğer CHP tek parti rejiminin Terakkiperver ve Serbest Fırka’ya yaptığı muameleyi bugünkü rejim CHP’li siyasetçilere yapmaya kalkarsa işte orada CHP’nin hakları ve CHP’lilerin özgürlükleri için sonuna kadar mücadele ederim.

 

CHP’nin siyasi ideolojisini benimsemediğim halde yaparım bunu, demokrat olduğum için yaparım. İşte Canan Kaftancıoğlu’na gelen siyasi yasak ve hapis kararına karşı net tavrımın nedeni bu. Demokratlık…”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro