Ümit Özdağ’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na şartlı destek

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim tarihi olarak işaret ettiği 14 Mayıs’ın bir erken seçime karşılık geldiğini ileri sürdü.

Erdoğan’ın yeniden aday olabilmesi için Meclis’te yeni bir düzenlemeye ihtiyaç duyulacağını iddia eden Özdağ, “Kendisinin Meclisi bir seçime götürmesi durumunda aday olması mümkün değil. Tekrar aday olması anayasaya göre 360 milletvekilinin kabul oyuyla gerçekleştirilecek bir düzenlemeyle mümkün olacaktır” ifadelerini kullandı.

Özdağ, Millet İttifakının ortağı olan CHP’nin çeşitli çevrelerce “kuşatma altına” alındığını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun acilen bu çevreleri etrafından uzaklaştırması gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun, 1924 Anayasasını temel aldığını, milli, üniter ve laik devletten yana olduğunu, özerklik çabalarını destekleyeceğini, sayılarının 13 milyonu bulduğunu belirttiği sığınmacı ve kaçağı gerekirse zorla ülkelerine göndereceğini açıklamasını beklediklerini ifade eden Özdağ, bunları açıklamasının CHP’nin yararına olacağını vurguladı.

“Türkiye’nin örtülü istilasını durdurma projesini benimsediğinizi açıklayın lütfen” diyen Özdağ, şöyle devam etti:

SINAN ATEŞ İÇİN MECLİS ARAŞTIRMA ÖNERGESİ

Ümit Özdağ, geçtiğimiz günlerde silahlı saldırıya uğraması sonucu yaşamını yitiren eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’le ilgili Meclis’e araştırma önergesi vereceklerini belirtti.

Bu arada, Teknoloji ve Kalkınma Partisi (TEK Parti) Genel Başkanı Ahmet Özal, Ümit Özdağ’ı Meclis’teki makamında ziyaret etti.

Yorum Bırakın