Bakan Kasapoğlu: Hep birlikte atlatacağız

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı’nda oluşturulan Kriz Merkezi’nde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vali Erdinç Yılmaz, milletvekilleri İsmail Kaya, Mücahit Durmuşoğlu, Belediye Başkanı Kadir Kara’nın da katılımıyla açıklamalarda bulundu.

Bakan Kasapoğlu, depremin meydana geldiği kentlerde hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü belirtirken, “Sağlık ekiplerimiz özveriyle çalışıyor onlara teşekkür ediyoruz. İlk andan itibaren AFAD da çalışmalarına başladı. Biz de sürecin yönetilmesi ve destek çalışmalarına yönelik olarak ilk anlardan itibaren Osmaniye’de arkadaşlarımızla birlikteyiz” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu şöyle devam etti: “10 ilimizde yurtlarımız, spor salonlarımız, gençlik merkezlerimiz ve gençlik kamplarımız olmak üzere sıcak yemek, barınma imkanlarıyla vatandaşlarımızın hizmetinde. Bakanlık olarak hasar tespiti gerçekleştirdik. Şükürler olsun yıkılan ve bu anlamda da enkazda kaybettiğimiz bir sporcumuz, bakanlık tesislerimizde öğrencilerimiz de bulunmamaktadır.”

Bakan Kasapoğlu, 34 gençlik merkezi, 23 yurt ve 95 spor tesisinde 150 binden fazla vatandaşın konakladığını vurgularken, “Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş, Osmaniye, Gaziantep ve Malatya başta olmak üzere ihtiyaç sahibi illere kılık-kıyafetten, battaniyeye, çadıra kadar tüm malzemeler gönderiliyor. Gençlik Merkezi liderlerimiz, gönüllülerimiz AFAD ekipleriyle birlikte görev yapıyorlar. Spor camiasının kenetlenmesi bu zor zamanda çok anlamlı. Bu afeti Allah’ın izniyle birlikte atlatacağız” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler ⤵
Yorum Bırakın
mersin escort