Birleşik Medya Haber
Dijital Medya... Güncel Haberler, Son Dakika ve Gazete Haberleri

Haydarpasha Open 2022 uluslararası dans yarışması Haydaspasha Palace Otel’de gerçekleşti

“Haydarpasha Open 2022” uluslararası dans yarışması 19-20 Kasım’da Haydaspasha Palace Otel’de gerçekleşti.

Antalya’nın Alanya ilçesinde, World Dance Sport Federation (Dünya Dans Sporları Federasyonu – WDSF) ve Türkiye Dans Sporları Federasyonu (TDSF) tarafından onaylı ” Haydarpasha Open 2022″ Uluslararası Dans Yarışması, Haydarpasha Palace ev sahipliğinde 19-20 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi.

Salon danslarında çeşitli kategori ve yaş gruplarında 15 farklı ülkeden yaklaşık 300 dans sporcusunun katıldığı yarışmada  dansçılar, jüri önünde en yüksek puanı alabilmek için yeteneklerini sergiledi. Yarışma öncesindeki 3 gün boyunca çeşitli dans türlerinde katılımcılara uluslararası eğitim kampı dahilinde seminerler de verildi. Türkiye Milli Takımı ve gelen yabancı dans sporcularına standart kategoride dünya ve avrupa şampiyona olan Evaldas Sodeika ve Leva- Zukauskaite (Litvanya), latin dans kategorisinde ise dünya ve avrupa şampiyonu Marius-Andrei Balan ve Khrystyna Moshenska (Almanya) baş antrenör olarak yer aldı.

Haydarpasha Palace Yönetim Kurulu Üyesi ve Operasyon Müdürü Anıl Sözen, ilkini 2021 yılında düzenledikleri Haydarpasha Open 2022 ile Türkiye’nin tek uluslararası dans yarışmasına yeniden ev sahipliği yapıyor olmaktan gurur duyduklarını, Alanya şehri ve ülkemiz alternatif turizmine katkı sağlamak amaçları doğrultusunda, genel olarak spor turizmine, özelde de dans sporunun gelişimine gereken önemi vermekten mutlu olduğunu söyledi.

Ayrıca çocukların ve gençlerin spora, dansa teşvik edilmesi gerektiğini belirten Sözen, “Gerçekleştirilen bu organizasyonla dans sporunun Alanya’mızda gelişmesine yönelik güzel bir temel attıklarını” ifade etti. Yarışma sonucunda dereceye giren dans sporcularına madalya ve kupa töreni düzenlendi.

Haber ve Fotoğraflar

Özgür Köroğlu

Yoruma kapalı.