DOLAR

13,4895$%-0.23

EURO

15,4571%0.08

STERLİN

18,4687£%-0.32

ÇEYREK ALTIN

1.277,00%-0,91

ONS

1.817,07%0,06

BİTCOİN

584519฿%-0.23995

a

UEFA Şampiyonlar Ligi kura çekimindeki skandal sonrası Real Madrid’den tepki!

REAL MADRİD’DEN TEPKİ

UEFA, Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu eşleşmeleri kura çekimini dün gerçekleştirdi. Kura çekimi esnasında yapılan hata nedeniyle kura çekiminin yeniden yapılması kararlaştırıldı. Real Madrid cephesi yaşanan bu büyük krizin sonrası, UEFA’ya tepki gösterdi.

KURA ÇEKİMİNDE SKANDAL

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde son 16 turu eşleşmeleri, dün yapılan kura çekimiyle belli oldu. Kura çekimi sırasında skandal bir hataya imza atıldı. Kura çekimi dün TSİ 17.00’de yeniden yapıldı ve eşleşmeler belli oldu.

HATALAR SİLSİLESİ

Şampiyonlar Ligi kura çekiminde Villarreal’in eşleşebileceği takımların kura potuna yanlışlıkla Manchester United eklendi ve rakip olarak çekildi. İki takım aynı grupta yer aldıklarından bu kura gerçekleşemedi. Pot yeniden karıştırıldı ve Villarreal’in rakibi Manchester City oldu. Sonrasında Atletico Madrid’in rakiplerinin belirleneceği kura potuna Manchester United’ın atılamadığı görüldü. Bu durum, Atletico Madrid’in çekebileceği rakipler arasında Manchester United’ın yer almamasına yol açtı.

İLK EŞLEŞMELER İPTAL EDİLDİ

UEFA ilk eşleşmelerin iptal olduğunu duyurdu. İlk eşleşmeler şu şekildeydi: Real Madrid – Benfica, Manchester City – Villarreal, Bayern Münih – Atletico Madrid, Liverpool – Salzburg, Ajax – Inter, Juventus – Sporting Lizbon, Lille – Chelsea, Manchester United – Paris Saint Germain.

İSPANYOL DEVİNDEN TEKRAR TEPKİSİ

Real Madrid Kulübü, UEFA’nın Şampiyonlar Ligi son 16 turunda yapılan kura çekiminin teknik hata yapıldığı gerekçesiyle tekrarlanmasına tepki gösterdi.

‘ŞAŞIRTICI VE ÜZÜCÜ’

Real Madrid Kulübü Kurumsal İlişkiler Direktörü Emilio Butragueno, “Bu kura çekimiyle ilgili ilk olarak, şaşırtıcı, üzücü ve gerek spor dünyasının gerekse milyonlarca taraftarın beklentisi altında, ne olduğu anlaşılması çok güç bir şey olduğunu söylemek gerekir.” dedi.

HEYECANINDAN BAHSETTİ

Butragueno, ilk Portekiz’in Benfica ardından yapılan ve geçerli olan ikinci kurada ise Fransa’nın Paris Saint Germain (PSG) takımıyla eşleşmelerini her şeye rağmen büyük bir heyecanla karşıladıklarını vurguladı.

‘HARİKA İKİ MAÇ BİZİ BEKLİYOR’

“Futbol ve taraftarlar için harika iki maç bizi bekliyor” diyen Butragueno, PSG eşleşmesinin kulüp ve taraftar için ne anlama geldiğinin, rakiplerinin sahip olduğu önemli oyuncuların ve zorlu bir takım olduğunun farkında olduklarını ancak kendilerine güvenliklerini ifade etti.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.