Motorola RAZR 2022’nin tasarımı belli oldu

Motorola, 2014 yılında Lenovo tarafından satın alındıktan sonra adeta bir kimlik değişimi yaşadı. Büyük bir yapılandırma sürecine giren şirket günümüz itibariyle eski günlerini anımsatmaya başladı. Hatta geçtiğimiz yıl tanıtılan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1‘i ilk kullanan üretici olmak için Xiaomi ile büyük bir rekabete girmiş ve Moto Edge X30 ile yarışı kazanmıştı.

Motorola şimdi de katlanabilir telefon pazarında önemli bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Bu alanda liderlik koltuğunda oturan Samsung’un Z Flip serisine doğrudan rakip olması beklenen Motorola Razr 2022 modelini piyasaya sürecek. Daha önce fiyatı ve renk seçenekleri ortaya çıkan cihazın şimdi de tasarımı belli oldu.

Motorola RAZR 2022 nasıl görünecek?

Motorola, geçtiğimiz aylarda tanıtılan Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1‘den güç alan birkaç akıllı telefon tanıtacak. Sızıntılarla gündemden düşmeyen RAZR 2022 de bunlardan biri olacak. Katlanabilir telefon, son olarak Lenovo Mobile China Genel Müdürü Chen Jin’in elinde görüntülendi. Jin, paylaştığı bu görüntülerle cihazın tasarımını gözler önüne serdi.

Motorola RAZR 2022, 2020’de çıkan selefine kıyasla daha modern bir görünümle gelecek. Burada incelen çerçeveler, yuvarlatılmış köşeler ve önceki modellerde yer alan alt kısmın ortadan kaldırılması gibi detaylar ön plana çıkıyor.

Bunun dışında bir süre önce Weibo‘dan paylaşılan videoya baktığımızda da katlanabilir telefonun iki adet kamerayla geleceğini söylemek mümkün. Ayrıca seleflerine göre daha büyük dış ekranla gelecek. Menteşe tasarımı da yenilendi.

Cihazda 6.7 inç 120 Hz P-OLED bir panel kullanılacak. Dış ekran ise 3 inç büyüklüğünde olacak. Bunun dışında 50 Megapiksel ana ve 13 Megapiksel ultra geniş açı sensörüyle gelecek. Cihazın hayal kırıklığı yaratacak belki de tek özelliği 3.000 mAh’lik pili olacak.

Katlanabilir telefonda yukarıda da belirttiğimiz üzere Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 yer alacak. Öte yandan 12 GB’a kadar RAM ve 512 GB’a kadar depolamayla satışa çıkacak. Fiyatının da 1.150 euro seviyelerinde olması söz konusu.

Teknolojioku

Diğer Haberler ⤵
Yorum Bırakın
mersin escort