DOLAR

16,3685$% 1.75

EURO

17,5009% 1.03

STERLİN

20,6354£% 1.96

ÇEYREK ALTIN

1.585,00%0,88

BİTCOİN

486190฿%2.7437

a

Yılın ilk Kanlı Ay tutulması! Ve 6 ay sürecek etkileri

En önemli gökyüzü olaylarından biri olan yılın ilk Kanlı Ay tutulması bu sabah Türkiye saatiyle 07.13’te gerçekleşti. 15 Mayıs 2022 gecesi ve 16 Mayıs’ın erken saatlerine kadar, gökyüzü gözlemcileri yaklaşık her 1,5 yılda bir gerçekleşen muhteşem bir görüntüyle karşılaştı.

BİR SONRAKİ TUTULMA 6 AY SONRA

Ay tutulması, dolunay zamanında ve Ay’ın düğüm noktalarına yakın olması durumunda meydana geliyor. Yani Ay’ın, Dünya’nın gölgesine girmesiyle Güneş’ten aldığı parlaklığı kaybetmesi neticesinde görülüyor. Tutulmayı en iyi şekilde izleme şansına ise tüm orta ve Güney Amerika’da yaşayanlar ile Kuzey Amerika’nın doğu yarısındakiler sahip oldu. Kanlı Ay tutulmasının canlı olarak izlendiği bölgeler arasında Türkiye yer almadı.

NASA her yıl yaklaşık iki ay tutulması meydana geldiğini ve bir sonraki tam ay tutulmasının kasım ayında olacağını açıkladı. Mart 2025’e kadar da başka bir tam ay tutulması yaşanmayacak. 


‘SUÇLARDA ARTIŞ YAŞANABİLİR’

Tutulma özellikle astrolojiyle ilgilenenlerinin de dikkatini çekiyor. Tam ay tutulması akrep burcunda meydana gelecek, etkilerinin ise 6 ay süreceği belirtiliyor. Kanlı Ay tutulması için sabit burçların tutulmadan çok etkileneceğini söyleyen Astrolog Emel Açıkel, “Akrep, Boğa, Kova ve Aslan burçlarının 20° – 30° arasında güneşi, yükselen burcu veya kişisel gezegen yerleşimi olanlar bunların sembolize ettiği konular Ay tutulması ile birlikte aktifleşecek” dedi. İnsanların hayatında bitmesi ve çıkması gereken konuların gündeme geleceğini belirten Açıkel, sözlerine şöyle devam etti:

“Dünya üzerinde finansal konular, para piyasaları, bankalar, büyük şirketler ve devletleri etkileyecek bir tutulma döngüsü içerisine girmiş bulunmaktayız. Hava olaylarında değişimler meydana gelebilir. Depremler, yıldırım, hortum, yağmur, fırtına gibi doğa olayları görülebilir. Dünyanın çeşitli bölgelerinde kargaşa, katliam ve terör olaylarında ve kriminal olaylarda artış yaşanabilir.”

Astrolog Açıkel, “Medya ve eğitim alanında alınacak kararlar dikkat çekebilir. Cinsel suçlarda artış, tarım ve hayvancılıkla ilgili problemler yaşanabilir” diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro